انواع جلد سررسید :

جلد سررسید ترمو: ترمو یا ترمو چرم نوعی چرم مصنوعی است که کیفیت بالاتر، ظاهر لطیف و زیباتر داشته و هنگام حک داغکوب روی آن، تغییر رنگ می دهد. تنوع رنگ در این جلد بسیار زیاد می باشد . که به کاربر آزادی زیادی در انتخاب می دهد .


جلد سررسید چرم مصنوعی: با توجه به تنوع چرم تشخیص کیفیت چرم استفاده شده برای جلد بیش تر به تجربه شخص بر می گردد و با مشاهده چرم های مختلف و لمس کردن جلد امکانپذیر است. ( برخی مواد تشکیل دهنده چرم مصنوعی پی وی سی (PVC) و پی یو (PU) می باشد که هرچه پی یو بیش تر باشد کیفیت چرم بالاتر است).


جلد سررسید ارگانایزر: ارگانایزر با کیفیت ترین جلد موجود در بازار بوده و به نسبت کیفیت آن قیمت بالایی هم دارد. ارگانایزرهای چرم رایج ترین نوع ارگانایزر در بازار هستند که از باکیفیت ترین ترمو چرم ها دوخته و تولید می شوند. ارگانایزر به صورت کیف تولید می شود که در عطف آن کلاسور (معمولاً شش حلقه ) و در دو طرف آن جیب های مخصوص مدارک، جاخودکاری و … تعبیه می شود.


جلد سررسید اشبالت : اشبالت به معنا ورقه ورقه کردن است از طرفی چرم اشبالت طبیعی به چرمی گفته می شود که دارای پرزهایی است که از پشت پوست حیواناتی مثل گاو تهیه می شود که بدلیل گران بودن این نوع چرم تولیدکنندگان سررسید از نوع مصنوعی آن استفاده می کنند . که در نهایت جلد فوق العاده شکیلی تولید می شود و حکی که برای این جلد پیشنهاد می شود لیزر است


جلد سررسید نبوک : در صورتیکه در تهیه چرم از چرم فول گرین استفاده گردد اما رخ چرم ساییده شود چرم نبوک بدست می آید که نسبت به جیر و اشبالت دارای تراکم الیاف بیشتری بوده و ظاهر یکنواخت تر و زیردست نرم تری نیز داراست. این لطافت و نرمی زیبایی این جلد را دو چندان کرده و باعث می شود حک روی این جلد بسیار عالی ایجاد شود .


جلد سررسید سلفون: نوعی از جلد است که از مقوای سخت در ساختن آن استفاده شده است ولی به جای پوشش گالینگور، کاغذ گلاسه ای که طرحی روی آن چاپ شده به کار رفته است و روی این کاغذ، پوششی از سلفون قرار دارد. به این نوع جلد اصطلاحاً، پوشش سخت یا سلفون میگویند .ساخت این جلد به صورت اختصاصی بوده و با درخواست کاربر امکان پذیرخواهد بود .


جلد سررسید گالینگور: سررسیدهایی هستند که جلد آنها مقوای سخت و ضخیمی است که پوششی خاص به نام گالینگور دارد و جلد این کتابها را در اصطلاح، گالینگور میگویند.گالینگور انواع مختلف ایرانی و خارجی دارد که بافت ها، رنگ ها و کیفیت های مختلفی از آن ها در بازار موجود است. ساخت این جلد به صورت اختصاصی بوده و با درخواست کاربر امکان پذیرخواهد بود .


جلد سررسید چرم طبیعی: استفاده از جلد چرم طبیعی در تولید سررسید مخصوصا در تیراژ انبوه بسیار به ندرت صورت می گیرد. علت آن نیز قیمت بسیار بالای چرم طبیعی و دشواری عملیات تولید جلد با آن است. با این حال در صورتی که تولید کننده ای این گزینه را در اختیار شما قرار دهد و شما نیز تمایل به تهیه سررسیدی لوکس با قیمت بالا داشته باشید ، سررسید با جلد چرم طبیعی یکی از بهترین اتخاب های شما خواهد بود.