لیزر : در این حک به وسیله دستگاه لیزر لایه سطحی از جلد سررسید سوزانده می شود تا طرح مورد نظر بر روی جلد به جا بماند . با توجه به نوع جنس جلد این حک از خود رنگی برجامی گذارد که اصطلاحاً گفته می شود این جنس رنگ بر میگرداند به این معنا که جلد در زیر حرارت تغییر رنگ می دهد ؛ مثلا در چرم ترمو با جلد قهوه ای رنگ پس از حک لوگو مد نظر به صورت قهوه ای تیره دیده می شود . و از طرفی جلد چرم ایرانی این قابلیت را ندارد و صرفا لوگو حک می شود و جلد رنگ بر نمی گرداند. معمولاً این حک برای جلد های اشبالت و چرم پیشنهاد می شود و بهتر است برای جلد گالینگور از حک دیگری استفاده شود


پلاک فلزی : جنس این پلاک ممکن است استیل ، برنج و یا کروم باشد و از این حک بیشتر برای جلدهای سخت استفاده می شود . جلد سخت به جلد هایی گفته می شود که قابلیت ارتجاعی نداشته باشند . برای حک طرح مورد نظر نهایتاً باید از دستگاه لیزر استفاده شود تا طرح بر روی پلاک لیزر شود . ارزش قیمتی این حک از سایر حکاکی ها بالاتر می باشد .


پلاک مولتی استایل : مولتی استایل به دو نوع نازک و ضخیم تقسیم می شود ، که نوع نازک آن فقط از یک لایه فلزی نازک پشت چسب دار تشکیل شده است اما نوع ضخیم آن لایه فلزی بر روی یک فوم فشرده قرار می گیرد . این پلاک را در رنگ های طلایی و نقره ای و برخی رنگ های دیگر می توان تهیه نمود . این حک برای انواع مختلف جلد سررسید استفاده می شود که همانند پلاک طرح مورد نظر باید بر سطح فلزی حک شود .


حک داغی : داغی با دستگاه پرس انجام می شود که برای حک لوگو ابتدا باید از طرح مورد نظر کلیشه ساخته شود . کلیشه همان قالب فلزی از لوگو مد نظر می باشد ، در نهایت کلیشه بر روی دستگاه سوار می شود و با درجه حرارت مشخص طرح بر روی جلد حک می شود .این حک برای جلدهای چرم و گالینگور استفاده می شود .


حک طلاکوب و نقره کوب : این حکاکی ها مکانیزمی همانند داغی دارند با این تفاوت که ورقه ای نازک به رنگ طلایی یا نقره ای قبل ازپرس کلیشه ، بر روی کلیشه قرار داده می شود تا با درجه حرارت معین حک لوگو بر روی جلد صورت گیرد . این حک برای جلدهای گالینگور و سلفون توصیه می شود .


چاپ سیلک : این چاپ از روش های رایج برای چاپ لوگو در دو رنگ و یا بیشتر است که در این روش قالب لوگو را شابلون می نامند و با استفاده از آن و بهمراه مرک خاص این چاپ لوگو بر روی جلد منتقل می شود .