منظور از لت ، صفحاتی است که در ابتدا ، وسط و یا انتهای سررسید اضافه می شود . که در این صفحات سفارش دهنده می تواند به اطلاعاتی درباره تاریخچه ، محصولات و شرکت هایی که با آنها همکاری داشته و … اشاره کند . چاپی که برای لت در نظر گرفته می شود معمولاً چاپ افست چهاررنگ است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است ، این کیفیت چاپ بهمراه اطلاعات مربوط به شرکت علاوه بر اینکه به زیبایی سررسید می افزاید امکان انتقال اطلاعات بسیار زیادی در جهت تبلیغات شرکت را به سفارش دهنده می دهد.


نوع کاغذ و تعداد صفحات لت : کاغذی که برای لت در نظرگرفته می شوداغلب از دو جنس تحریر و گلاسه می باشد . گرماژ آنها برای تحریر معمولاً ۸۰ گرمی و برای گلاسه ۱۳۵ گرمی می باشد . انتخاب جنس کاغذ برعهده سفارش دهنده است . زمانی که همگون بودن لت با صفحات سررسید برای سفارش دهنده اولویت داشته باشد توصیه می شود از جنس تحریر استفاده شود . تعداد صفحاتی که امکان پذیر است به سررسید اضافه شود ۱ ، ۲ ، ۴ ، ۸ ، ۱۶ می باشد . ذکر این عددها برای لت و محدود کردن آن به این تعداد صفحات به دلیل محدودیت های فنی است که در چاپ سررسید وجود دارد .


نحو اضافه کردن لت به سررسید : زمانی که تعداد صفحات ۱ ، ۲ و یا ۴ باشد از لحاظ فنی بهترین شیوه اتصال چسباندن آنها به ابتدا و یا انتهای سررسید است . چاپ و لت گذاری صفحات ۸ و ۱۶ تایی معمولاً برای تیراژهای بالا امکان پذیر است ؛ به این دلیل که این صفحات باید در صحافی و قبل از قرار گرفتن سررسید در جلد به ابتدا ، انتها و یا بخش های میانی سررسید دوخته شود . برای سررسیدهای کلاسوری و یا فنری نحو اتصال این گونه است که لت ها ابتدا توسط دستگاه پانچ ، پانچ شده و سپس به سایر صفحات متصل می گردد .