چاپ ریسو : در این چاپ از دستگاهی شبیه پرینتر استفاده می شود که رنگ های رایج مانند مشکی و قهوه ای را با کیفیت نسبتاً پایینی بر روی کارت چاپ می کند. به دلیل کیفیت پایین این نوع چاپ از لحاظ قیمتی هم بسیار ارزن بوده است و برای کارت های نفیس پیشنهاد می شود اصلا از این چاپ استفاده نکنید.

چاپ سیلک : چاپ سیلک اسکرین یا «چاپ سیلک» روشی برای چاپ متن است. در این روش از پارچه با توری با سوراخهای بسیار ریز استفاده میشود. توری در قابی ثابت میشود. متن مورد نظر روی این توری نقش میشود. سپس بخشهایی از متن که نباید رنگ بخورد با مادهای مسدود کننده لاک حساس پوشیده میشود. این قاب توری را در این حالت شابلون مینامند. سپس زیرکار را با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپ شونده منتقل میکنند. رنگ یا زیرکار فقط از بخشهایی که مسدود نشده یه کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل میشود و متن روی آن ظاهر میگردد. مرکب مورد نظر در این چاپ پودری می باشد . و این چاپ برای کارت عروسی کیفیت بالایی را دارا می باشد .

چاپ نقره کوب / طلا کوب : در این چاپ ابتدا از متن قالبی فلزی به نام کلیشه تهیه می شود سپس با استفاده از این کلیشه و ورقه نازک طلایی یا نقره ای و به کمک دستگاه پرس متن مورد نظر بر روی لایه از کارت که به عنوان لایه چاپی استفاده می شود حک می گردد. به دلیل ساخت کلیشه مطمئناً هزینه این نوع چاپ بیشتر از سایر چاپ ها می باشد .