سالنامه تبلیغاتی یکی از بهترین هدیه‌ها برای مدیران است. شاید شما هم به این فکر کرده باشید که وقتش رسیده از کلیشه‌ها خارج شوید و راه‌های تازه را برای تبلیغات خود انتخاب کنید. اما بهتر است حواس‌تان را جمع کنید تا دچار اشتباه‌های رایج و استراتژیک بازاریابی نشوید. شما باید گروه هدف‌تان را به خوبی بشناسید. 

وقتی به فکر تهیه یک هدیه تبلیغاتی مناسب، کارآمد و به‌صرفه برای مدیران ارشد و مدیران میانی که در ایران کار می‌کنند، هستید، هنوز هم بهترین گزینه برای شما سالنامه تبلیغاتی است. اما چرا؟

کلیشه‌های پرطرفدار

شما وقتی می‌توانید کلیشه‌ها را پشت سر بگذارید، که اطمینان کافی داشته باشید مخاطبان و گروه هدف شما هم از این کلیشه‌ها دست کشیده‌اند.

اما حقیقت سازمان‌های بزرگ ایران این است که مدیران و حتی کارمندان‌شان هنوز هم سالنامه را به عنوان یک هدیه تبلیغاتی جالب و کارآمد می‌شناسند.

شاید به همین دلیل است که هنوز هم تک‌فروشی سالنامه در کتابخانه‌ها بازار خوبی ندارد. آن‌ها در پایان هر سال از شما انتظار دارند که با یک سالنامه تبلیغاتی، سالِ جدید را تبریک بگویید. مگر آنکه گزینه جایگزین بهتری داشته باشید!

گزینه جایگزین

منابع محدود، همیشه انتخاب‌های شما را هم محدود می‌کند. سالنامه تبلیغاتی یک هدیه مقرون به صرفه و پذیرفته شده است.

طبیعی است که شاید یک سکه تمام بهار آزادی، یک کیف چرم یک میلیون تومانی یا حتی یک گوشی موبایل، هدایای بهتری باشند اما باید بدانید برای این کار چه بودجه‌ای در نظر گرفته‌اید؟

حتی اگر بودجه شما، قابل توجه است بر اساس اصول بازاریابی، بهتر است به جای سرمایه‌گذاری روی عده کمتری، گروه بیشتری را هدیه بگیرید: این یعنی هدیه‌ای ارزان‌تر اما مشتریان بیشتر.

همیشه جلوی چشم

سالنامه برای مدیران، کارمندان، پزشکان، خبرنگاران، مغازه‌داران، تاجران و حتی بعضی افراد خانه‌دار، مانند یک دستیار شخصی است.

افراد دقیق همیشه برای مدیریت کارهای‌شان یک سالنامه در کنار دست‌شان، روی میز کارشان یا در کیف دوشی‌شان حمل می‌کنند.

از سوی دیگر بیشتر مدیران، سالنامه را با خود به جلسه و قرارهای کاری می‌برند و این یعنی نه تنها برند و خاطره شما همیشه همراه آن‌هاست بلکه آن‌ها، برند شما را در جاهایی نمایش می‌دهند که شاید فکرش را هم نکرده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.